28 Mayıs 2011 Cumartesi

Düşüş Süreci Başladı!

 Ligi 14. bitirip ölüp ölüp dirildiğimiz bir sezonun ardından rahat bir nefes aldırmayan Gençlerbirliği, bu ağır hastalığını kaldıramıyor olacak ki fişini çekmek ve artık gözlerini Süper Lige yummak için çalışmalara son hız devam ediyor.

Bütün sezon ecel terleri döktükten sonra son haftalara doğru yaşama umudu veren ve bunu Mustafa Pektemek ve Orham Şam gibi oyuncuları sayesinde başaran takımımız, bizi ağır komadan çıkaran bu ilaçları para uğruna sattı. Orhan Şam'ın Fenerbahçe'ye 3.5 milyona, Mustafa Pektemek'in ise 4 milyona satılmasıyla kulüp kasasını doldurdu ama neye yarar?

Son 5-6 yıldır sürekli olarak hedef eksikliği olan takımımıza yeni hedefler, yeni vizyonlar ve bu doğrultuda yapılması gereken bir çok çalışma gerektiği aşikar. Fakat yönetimimiz herkesin görebildiği bir kaç nokta transfer gibi, iyi bir teknik adam gibi, 5 yıllık bir hedef planı gibi şeyleri sürekli es geçiyor.
Mustafa ve Orhan'ın satılması, Giray Bulak gibi artık argo tabirle bu ligde kaşarlaşmış ve gözle görülür bir başarısı olmayan hocanın takımın başına getirilmesi, kulüpte iyiden iyiye bir küçülmeye gidildiğinin bir göstergesidir.

3'e 5'e bakmayıp elde tutulması gereken oyuncuların para uğruna takımdan gönderilmesiyle Süper Lig için bir hedefimizin kalmadığını gösterirken, yavaş yavaş Gençlerbirliği isminin tarih olacağının sinyallerini veriyoruz.

7,5 milyon euro gibi bir rakama aslında kaliteli isimler alınabilir bu yönden düşünürsek bir olumlu taraf var ancak, değil iyi bir isim Messi gelse onu kullanacak adam Giray Bulak olduğu sürece bu takım hiç bir iş yapamayacak. Ayrıca yıllardır görüyoruz ki ve öylesine alıştık ki alınan bu paralar kasada çürüyecek ve biz yine 200 bine, 300 bine adam alıyoruz diye futbolla alakasız adamları kulübe toplayacağız.

Kurumsallaşma  konusunda spor kamuoyunda duayen gösterilen İlhan Cavcav'a ben daha iyi bir örnek olarak Lucescu ve Shaktar'ını öneriyorum. Kulüp yönetmenin çok kolay olmadığının farkındayız ancak böyle ticarethane gibi kulüp yönetmek bir yerde takımın sonunu getirecektir. Çok yakındığı gelmiyor dediği taraftarda artık gelmeyecek maçlara bu yolun sonu bunu gösteriyor.

Mevcut tabloda başkan ne kadar hala ilk 5 için hedeflerimiz var, transfer yapacağız dese de, gelecek sezonun ilk Bank Asya 1. Lig adayına bir merhaba diyelim. Bu takım için geleceğe umutla bakmak çok zor.

İşte Gençlerbirliği taraftar sitelerinin attığı başlıklarda ne kadar umutlu olduğumuzun göstergesi ve gelecek sezonun özetidir;

Ölümü Gösterip, Sıtmaya Razı Etmek www.haydigencler.com

3'e 5'e Bakmayalım, Satalım!  www.alkaralar.com

Hiç yorum yok:

Related Posts with Thumbnails
Bu blog BloggerV.com üyesidir.

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Bu Blogda Ara